
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 5.6 MHz |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Supply Voltage | 3.14 V |
| Number of Channels | 4 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 9.5 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.57 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 3.14 V to 11 V, ±3.14 V to 5.5 V |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$13.16440
Ext.Price$13.16440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.16440 | $13.16440 |
| 10 | $10.52547 | $105.25470 |
| 25 | $10.10325 | $252.58125 |
| 50 | $9.69797 | $484.89850 |
| 100 | $9.30895 | $930.89500 |
| 300 | $8.93553 | $2680.65900 |
| 500 | $8.57723 | $4288.61500 |
